Prawo do pojazdu zastępczego z polisy OC sprawcy - Kompleksowa obsługa szkód

Prawo do pojazdu zastępczego z polisy OC sprawcy

Prawo do pojazdu zastępczego z polisy OC sprawcy

Zdarzyła Ci się kolizja drogowa, w wyniku której nie masz tymczasowo dostępu do swojego samochodu? W takim przypadku warto zdawać sobie sprawę, że przysługuje Ci auto zastępcze z OC sprawcy, o ile spełnione zostały wszystkie niezbędne warunki. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ale także nie stracisz środka transportu do pracy!

W jakim przypadku można ubiegać się o auto zastępcze z OC sprawcy?

Każdy kierowca, który doświadczył zniszczenia samochodu nie ze swojej winy, ma prawo ubiegać się o pojazd zastępczy — obowiązuje to wtedy, gdy auto zostało uszkodzone w stopniu uniemożliwiającym poruszanie się nim. Dodatkowo ważną kwestią jest to, czy osoba poszkodowana posiada inne pojazdy, których mogłaby używać zamiast uszkodzonego egzemplarza.

Jak wynająć pojazd zastępczy?

Pierwsze kroki, które warto podjąć zaraz po kolizji, to skontaktowanie się z firmą zajmującą się kompleksową obsługą szkód. Dzięki temu zagwarantujesz sobie maksymalny komfort – to właśnie oni zajmują się wszystkim, począwszy od załatwienia auta z wypożyczalni, aż do etapów dalszego postępowania w razie kolizji. Aby otrzymać auto zastępcze w Szczecinie lub innym miejscu — warto skorzystać z pomocy firmy zajmującej się kompleksową obsługą szkód.

Na jak długo przysługuje auto zastępcze z OC sprawcy?

Aby jak najszybciej otrzymać pojazd zastępczy, należy natychmiastowo po kolizji skontaktować się z punktem obsługi szkód. Tego typu usługi pozwalają uniknąć samodzielnego trudzenia się z załatwianiem dokumentacji i ubezpieczyciela — wszystkim zajmuje się jedna firma. Decydując się na wypożyczalnie, otrzymujesz identyczną klasę auta, jak egzemplarz uszkodzony znajdujący się w naprawie.

Jako osobie poszkodowanej przysługuje Ci auto zastępcze z OC sprawcy od momentu utracenia środka transportu, aż do jego odzyskania po naprawie. W praktyce oznacza to, że możesz korzystać z auta zastępczego przez cały okres — nawet jeśli naprawa zostaje wydłużona z powodu oczekiwania na brakujące części, kosztorysu, a także wliczając czas potrzebny na odbiór auta z warsztatu.

W jakim przypadku auto zastępcze może nie zostać przyznane?

Odmowy w kwestii auta zastępczego możesz się spodziewać, gdy posiadasz inny samochód, nieużytkowany przez osoby trzecie — dodatkowo musi charakteryzować się podobną klasą i sprawnością, co egzemplarz, który oferowałaby wypożyczalnia. Jeśli jednak z drugiego pojazdu korzysta np. partner lub partnerka w celu dojazdu do pracy — wtedy przysługuje Ci auto zastępcze. Aktualnie argument wskazujący komunikację miejską jako rozwiązanie problemu transportu nie jest uznawany za wiążący ani odpowiedni.

Auto zastępcze ze Szczecina lub innych lokalizacji nie zostaje przyznane także wtedy, gdy ubiegasz się o model z wypożyczalni, charakteryzujący się wyższą klasą niż egzemplarz poszkodowany w wyniku kolizji.

Formalności przy organizacji pojazdu zastępczego mogą być uciążliwe, więc najlepiej wybrać prostsze rozwiązanie. Skorzystaj z naszych usług i nie martw się absolutnie niczym. Kompleksowo zajmiemy się szkodą, zorganizujemy też pojazd zastępczy z OC sprawcy. Zachęcamy do kontaktu z Kolizja.pl, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania pod numerem telefonu +48 666 010 555.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ