Naprawa bezgotówkowa czy wypłata odszkodowania? - Kompleksowa obsługa szkód

Naprawa bezgotówkowa czy wypłata odszkodowania?

Naprawa bezgotówkowa czy wypłata odszkodowania?

Wypadki i kolizje to sytuacje, których nie sposób przewidzieć. Aczkolwiek warto już wcześniej przemyśleć, jaki rodzaj naprawy będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. W takim zestawieniu mamy do wyboru dwie opcje — naprawę bezgotówkową lub wypłatę odszkodowania.  Ich wady oraz zalety znajdziesz w poniższym tekście, opierającym się na naszych doświadczeniach w zakresie kompleksowej obsługi szkód w Szczecinie i okolicach.

Na czym polega naprawa bezgotówkowa?

Wariant bezgotówkowy to po prostu rozwiązanie, które nie wymaga udziału właściciela samochodu podczas likwidacji uszkodzeń pojazdu. W praktyce oznacza to, że my organizujemy naprawę w warsztacie samochodowym lub autoryzowanej stacji obsługi (ASO). W ramach naprawy bezgotówkowej nie otrzymujesz żadnych pieniędzy, a zamiast tego dostajesz całkowicie sprawny pojazd. Wszelkie koszty zostają pokryte z OC sprawcy lub AC.

Z czym wiąże się wypłata odszkodowania?

Wypłata odszkodowania w gotówce nazywana jest również metodą kosztorysową, ponieważ wysokość odszkodowania zostaje określona na podstawie sporządzonego kosztorysu przez Ubezpieczyciela. Pierwszym krokiem w tym przypadku jest zgłoszenie szkody do nas. Następnie my zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela. W kolejnym kroku zostaje wysłany rzeczoznawca, który weryfikuje uszkodzenia pojazdu i sporządza kosztorys, zawierający cenę materiałów oraz robocizny potrzebnej do naprawy pojazdu.

Czym różni się wariant bezgotówkowy od gotówkowego?

To, co szczególnie odróżnia obie opcje od siebie, to stopień zaangażowania poszkodowanego. W przypadku naprawy bezgotówkowej niczym nie musisz się martwić — zwłaszcza jeśli wybierzesz u nas kompleksową obsługę szkody. Dzięki temu zyskujesz spokój ducha, czas, a także nie trudzisz się skomplikowanymi formalnościami. W wariancie gotówkowym ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie i to ty decydujesz co zrobić z przyznanymi środkami.

Jeśli liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo, to o wiele większą pewność otrzymasz, wybierając wariant w ASO. To zasługa nie tylko nowych, oryginalnych części, które stacja obsługi zamontuje w Twoim pojeździe, ale również pewność, że wszystko zostanie zrobione doskonale. Precyzyjna naprawa przez doświadczonych profesjonalistów to duża zaleta zwłaszcza wtedy, gdy posiadasz dosyć nowy pojazd.

Jesteś uczestnikiem stłuczki w Szczecinie lub okolicach i nie wiesz, która opcja będzie dla Ciebie lepsza? A może potrzebujesz kompleksowego wsparcia w związku z naprawą uszkodzonego pojazdu? W Kolizja.pl tworzymy usługi na miarę Twoich potrzeb.

Postaw na komfort, bezpieczeństwo i pewność, że z każdej sytuacji wyjdziesz korzystnie. Zadzwoń pod numer +48 666 010 555.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ