Miałeś kolizję? Dowiedz się, co zrobić! - Kompleksowa obsługa szkód

Miałeś kolizję? Dowiedz się, co zrobić!

Miałeś kolizję? Dowiedz się, co zrobić!

Kolizje drogowe to niestety nieodłączna część życia kierowców. Sytuacje tego rodzaju są zazwyczaj źródłem nadmiernego stresu oraz nerwów. Wielu z nas traci wówczas głowę i nie do końca wie, jak się w danym momencie zachować. Zachęcamy zatem do lektury poniższego artykułu, w którym wyjaśniamy, co zrobić, kiedy staniemy się uczestnikami takiego wydarzenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim omówimy kolejność technicznych, pokolizyjnych procedur, skupmy się na tym, co najistotniejsze, czyli na bezpieczeństwie. Pierwszym odruchem zawsze powinno być sprawdzenie czy w zderzeniu nikt nie ucierpiał. Kiedy upewnimy się, że żaden z uczestników nie potrzebuje pomocy, a także zabezpieczymy miejsce kolizji (chodzi m.in. o włączenie świateł awaryjnych, ustawienie trójkąta ostrzegawczego oraz usunięcie z jezdni ewentualnych pozostałości po zdarzeniu), możemy zająć się dalszymi krokami.

Każda z uczestniczących w sytuacji stron ma prawo zdecydować czy chce powiadomić o tym incydencie policję i poczekać na przyjazd funkcjonariuszy. Alternatywą jest przygotowanie wspólnego oświadczenia, w którym strony ustalają przebieg faktów, a także spisują dane uczestników kolizji oraz pojazdów, które w niej uczestniczyły. Dokument powinien naturalnie zostać podpisany przez każdą ze stron.

Pomoc po kolizji – zaufaj fachowcom

Jeśli masz wątpliwości, jakie działania podjąć, stresujesz się zaistniałą sytuacją czy potrzebujesz pomocy z kolejnymi formalnościami, istnieje łatwy sposób, aby sobie z tym poradzić. W Kolizja.pl mamy doświadczenie w tego typu zdarzeniach i każdego dnia pomagamy kierowcom w całym regionie. Zapewniamy kompleksowość usług (od momentu wypadku aż do wypłaty należnego odszkodowania), dyspozycyjność (nasz telefon jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu) oraz rzetelność. Dowodem tego jest gwarancja, że klient nie poniesie żadnych kosztów z tytułu prowadzonej sprawy.

Jak to możliwe, że pomoc Kolizja.pl nie będzie kosztowała ani złotówki? To bardzo proste – wszystkie koszty zostaną pokryte z OC sprawcy lub Twojego AC. Oszczędzasz zatem nie tylko nerwy, ale też czas i pieniądze.

Miałeś stłuczkę i potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń pod numer 666 010 555, a my pomożemy Ci w trudnym momencie. W ramach kompleksowej obsługi szkód zajmujemy się między innymi holowaniem i pomocą drogową, naprawami blacharsko-lakierniczymi, organizacją samochodów zastępczych oraz dochodzeniem roszczeń.

Nigdy nie ma dobrego momentu i okoliczności na kolizję drogową, ale te niestety raz na jakiś czas przytrafiają się większości z nas. Tego typu zdarzenia same w sobie są już źródłem stresu. Jeśli więc można nieco go ograniczyć i powierzyć sprawę w doświadczone ręce sprawdzonych fachowców, to dlaczego z tej możliwości nie skorzystać?

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ