Czy można uzyskać zwrot kosztów za holowanie z OC sprawcy? - Kompleksowa obsługa szkód

Czy można uzyskać zwrot kosztów za holowanie z OC sprawcy?

Czy można uzyskać zwrot kosztów za holowanie z OC sprawcy?

Wypłata odszkodowania za uszkodzony samochód leży po stronie ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego — ale to nie jedyna jego powinność. Do zestawu roszczeń zalicza się także holowanie z OC sprawcy zwłaszcza w przypadku niezdolności pojazdu do dalszej jazdy!

W jakim przypadku można się ubiegać o holowanie?

Stłuczki lub kolizje drogowe, które uniemożliwiły dalsze poruszanie się samochodem, wymagają wezwania dodatkowej pomocy. W takim momencie najlepszym ruchem, jaki możesz zrobić, jest wezwanie profesjonalistów, którzy zajmą się powstałą szkodą w kompleksowy sposób. Zapewniamy opiekę w każdym obszarze – pomocy drogowej, holowania, czy też dochodzenia roszczeń.

Korzystając z naszego wsparcia, nie musisz się niczym martwić — zajmujemy się także holowaniem Twojego pojazdu w formie bezgotówkowej, które obejmuje dostarczenie pojazdu do wybranego warsztatu naprawczego, strzeżonego parkingu lub pod Twój dom. Dodatkowo ekspresowo kontaktujemy się z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia i odpowiednio dokumentujemy usługę holowania, aby móc ubiegać się o zwrot kosztów na dalszym etapie.

Czy holowanie z OC sprawcy można wliczyć w koszty naprawy?

Holowanie oraz koszty naprawy to tak naprawdę dwa odrębne tematy, więc nie są one ze sobą bezpośrednio powiązane. Obie te usługi należy rozliczać oddzielnie. Zachęcamy, aby w każdym z tych przypadków zgłosić się do Kolizja.pl, a my udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i postaramy się możliwie najlepiej wytłumaczyć, jak zrealizować plan, unikając przy tym kosztów.

Czy ubezpieczyciel może wymagać holowania do konkretnego warsztatu?          

Takie postępowanie byłoby w zasadzie niczym nieuzasadnione. Poszkodowany ma prawo skorzystać z holowania do dowolnie wybranego przez siebie warsztatu i nie musi koniecznie korzystać z tego, który wskaże mu ubezpieczyciel. To poszkodowany ma prawo do decydowania o losach swojego pojazdu i dlatego ostateczna decyzja należy właśnie do niego.

Jaką pomoc otrzymasz w ramach holowania?

Decydując się na nasze usługi, gwarantujesz sobie komfort, minimalizację stresu i zmartwień. Jako specjaliści w swojej dziedzinie zajmujemy się wszystkim, co związane z powstałą szkodą — od etapu pomocy na miejscu zdarzenia, poprzez załatwienie holowania, samochodu zastępczego z OC sprawcy, aż po negocjacje związane z wysokością odszkodowania.

Zdarzyła Ci się kolizja, do której potrzebna była laweta, aczkolwiek nie uzyskałeś zwrotu kosztów? Nic straconego — w ciągu 3 lat od zdarzenia możesz ubiegać się o ponowne przeanalizowane sprawy i zwrot za holowanie z OC sprawcy! W Kolizja.pl oferujemy wsparcie w formie ekspresowego holowania Twojego samochodu, aż po skuteczne dochodzenie roszczeń.

Masz pytania w związku z wartością odszkodowania lub usługą holowania? Zadzwoń pod numer +48 666 010 555

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ