Czy miejsce powstania kolizji drogowej ma znaczenie? - Kompleksowa obsługa szkód

Czy miejsce powstania kolizji drogowej ma znaczenie?

Czy miejsce powstania kolizji drogowej ma znaczenie?

Kolizje drogowe są dość częstym zjawiskiem, które może się przytrafić każdemu, bez względu na jego umiejętności oraz doświadczenie za kierownicą. Warto jednak wiedzieć, czy miejsce powstania stłuczki ma znaczenie zarówno dla sprawcy, jak i poszkodowanego.

Kolizja na parkingu

Stłuczki na parkingu są bardzo częstym rodzajem kolizji, ale na szczęście rzadko kiedy kończą się uszczerbkami na zdrowiu uczestników. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że to przede wszystkim znaki drogowe i zasada „prawej ręki” regulują sposób poruszania się na miejscu postoju. Jednak czasami dochodzi do sytuacji, gdy ktoś o tym zapomina i przejeżdża alejkę, nie zwracając uwagi na innych kierowców. Niestety to bardzo prosty sposób na spowodowanie stłuczki!

Zwykle winowajcą w takim przypadku jest kierowca, który włączając się do ruchu podczas wyjazdu z parkingu, powinien pamiętać o ustąpieniu pierwszeństwa każdemu nadjeżdżającemu pojazdowi.

Zastanawiasz się, jak zgłosić szkodę parkingową, która nie była z Twojej winy? Wystarczy, że się z nami skontaktujesz! Zapewnimy Ci pełną opiekę w związku z naprawą szkody, a także dochodzeniem roszczeń od ubezpieczyciela sprawcy.

Kolizja na drodze niepublicznej

Drogi niepubliczne, zwane także wewnętrznymi, podlegają takim samym prawom, jak zwykłe drogi publiczne. Z tego względu kierowcy powinni przestrzegać kodeksu ruchu drogowego wszędzie tam, gdzie ma miejsce jakikolwiek ruch pojazdów.

W kodeksie wykroczeń, a dokładniej w art. 98., można znaleźć informację o tym, że jakiekolwiek stłuczki lub wykroczenia, które powstały na drodze niepublicznej podlegają karze grzywny lub nagany.

Jeśli zdarzyła Ci się kolizja na drodze wewnętrznej w Szczecinie lub w innym obszarze województwa zachodniopomorskiego — nie trać czasu i skontaktuj się z nami, aby otrzymać kompleksową pomoc!

Kolizja na skrzyżowaniu

Stłuczki i kolizje na skrzyżowaniu to najczęściej skutek wyprzedzania w miejscu, w którym nie powinno mieć to miejsca. Informacje z tym związane znajdują się w art. 24 ust. 7 pkt. 3, który mówi o tym, że manewr wyprzedzania jest możliwy jedynie na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym lub na takich, gdzie ruch jest odpowiednio kierowany.

Z tego względu najczęściej winowajcą kolizji na skrzyżowaniu jest kierowca, który zdecydował się na wyprzedzanie lub inny niedozwolony manewr, co podlega kodeksowi wykroczeń.

Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy bez względu na miejsce kolizji?

Jeśli jesteś poszkodowaną stroną, musisz pamiętać przede wszystkim o tym, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, komfort i zwrot odszkodowania. Zdajemy sobie sprawę, że nawet drobna stłuczka może być niezwykle stresującym zdarzeniem, dlatego też oferujemy kompleksowe usługi, w których to my wszystkim się zajmiemy!

Decydując się na wsparcie profesjonalistów, nie musisz z niczym czekać, ponieważ jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Miałeś szkodę i potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami telefonicznie prosto z miejsca zdarzenia. Zapewnimy Ci kompleksową pomoc od holowania pojazdu po jego naprawę, czy uzyskanie wyższego odszkodowania. Zajmiemy się również całą korespondencją z ubezpieczycielem.

Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń pod numer 666 010 555, a my zajmiemy się resztą!

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ