Dlaczego naprawa szkody w autoryzowanym serwisie bardziej się opłaca? - Kompleksowa obsługa szkód

Dlaczego naprawa szkody w autoryzowanym serwisie bardziej się opłaca?

Dlaczego naprawa szkody w autoryzowanym serwisie bardziej się opłaca?

Zdarzył Ci się wypadek — co teraz, jeśli auto wymaga naprawy? Z pewnością zależy Ci na wyborze bardziej opłacalnej metody likwidacji szkody — do wyboru masz wariant kosztorysowy lub ASO, czyli wariant warsztatowy. Każdy z nich ma swoje zalety, jak i wady, dlatego też precyzyjnie wyjaśnimy, co będzie dla Ciebie lepsze, bazując na naszych doświadczeniach z naprawą bezgotówkową w Szczecinie.

Czym się charakteryzuje wariant kosztorysowy?

Wariant kosztorysowy polega przede wszystkim na pieniężnej wypłacie odszkodowania, określonej na podstawie kosztorysu naprawy, wykonanego przez ubezpieczyciela. Po zatwierdzeniu likwidacji szkody możesz zająć się swoim pojazdem w dowolny sposób — na przykład odstawiając go do serwisu naprawczego. Wariant kosztorysowy to również szansa na zaoszczędzenie części odszkodowania, w przypadku gdy uda się naprawić samochód taniej niż zaplanowano.

Czym charakteryzuje się wariant ASO?

Wariant warsztatowy, najczęściej oparty na ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi, gwarantuje Ci maksymalny komfort likwidacji szkody, pomimo że może wiązać się z większymi kosztami. Polega głównie na naprawie pojazdu w serwisie bez Twojego udziału — wszystkim zajmuje się punkt naprawczy, w tym także kwestią rozliczenia bezgotówkowego. Wybierając ASO, nie musisz martwić się podejmowaniem wielu decyzji lub zastanawianiem się nad tym, czy nowe części będą wystarczająco dobre.

Różnice między wariantem kosztorysowym a warsztatowym

Aby dokonać właściwego wyboru między dwoma warsztatami, warto na samym początku określić, czy zależy Ci na oszczędności. Jeśli tak, to z pewnością atrakcyjniejszy będzie dla Ciebie wariant kosztorysowy (gotówkowy), który charakteryzuje się niższą składką AC, aczkolwiek wiąże się dodatkowo z mniejszym odszkodowaniem. W przypadku gdy posiadasz nowy samochód i zależy Ci na naprawie z wykorzystaniem oryginalnych części — bezpieczniejszą i pewniejszą opcją jest wariant w ASO.

Dlaczego ASO się opłaca?

Likwidacja szkody w autoryzowanej stacji obsługi zwalnia właściciela samochodu od wielu kwestii związanych z rozliczeniem, sprawdzaniem cen części samochodowych, czy też określeniem robocizny niezbędnej do naprawy. Dzięki temu ASO daje Ci maksymalny komfort załatwienia szkody — wystarczy, że oddasz pojazd do serwisu. Wspomniane wcześniej oryginalne części to jedna z większych zalet, które charakteryzują wariant warsztatowy. Warto dodać do tego jeszcze, że naprawa samochodu z OC sprawcy i nie tylko, to działania, którymi zajmują się wyłącznie specjaliści, mający ogromne doświadczenie w branży.

Oczywiste zalety związane z naprawą bezgotówkową mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli odszkodowanie za stłuczkę lub wypadek jest wypłacane z polisy OC sprawcy. Tego typu sytuacja gwarantuje, że właściciel auta zupełnie nie musi martwić się tym, czy kwota określona przez ubezpieczyciela będzie wystarczająca na naprawę. Do pozostałych korzyści, wynikających z wariantu w ASO, należy także brak potrącenia z tytułu amortyzacji części, a nawet auto zastępcze tej samej marki na czas naprawy.

Kolizja.pl – dochodzenie roszczeń

Jesteś uczestnikiem stłuczki i chcesz uzyskać odpowiednie odszkodowanie? Zgłoś się do nas! W Kolizja.pl kompleksowo zajmiemy się Twoim przypadkiem i pomożemy we wszystkich formalnościach, związanych ze stresującą sytuacją i ubieganiem się o odszkodowanie.

Masz pytania odnośnie likwidacji szkody lub naszych usług? Zadzwoń pod numer +48 666 010 555.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonZADZWOŃ